דרכים פשוטות להאריך את חיי הסלולרי

איך להאריך את חיי הסלולרי

1. מגן מסך

חשוב מאוד, עדיף כזה העשוי מחומר לא קשיח, סיליקון שקוף או אחד ממגני המסך הנושמים החדשניים ולא מגני מסך מזכוכית.

2. כיסוי סיליקון \ TPU עמיד חבטות

כיסוי לסלולרי שעשוי מחומר קשיח כמו פלסטיק, לא יגן על המכשיר בעת נפילה. עדיף לרכוש מגן מסך מחברה מובילה, בהתאם לגודל המגן שאתם מוכנים לסבול בכיס שלכם, כמה שיותר גדול ככה יותר מוגן, אבל פחות נוח. גם מגני המסך הדקים יותר שעשויים מ-TPU יגנו בצורה נפלאה על המכשיר שלכם לאורך שנים.

3. מודעות לנזק מים

נסו להמנע מלקחת את המכשיר הסלולרי שלכם אתכם למקלחת, לשירותים, מטבח, או כל מקום עם מים. גם אם המכשיר “עמיד למים”, לאורך זמן המכשיר יתחיל להראות סימני מצוקה במידה והוא נחשף לאורך זמן לנוזלים.

4. שמירה על שקע הטעינה

במידה ושמתם לב שהחיבור בין הכבל טעינה לבין המכשיר הסלולרי שלכם רופף, מתנתק ומתחבר, כדאי לנקות את שקע הטעינה של המכשיר באמצעות לחץ אויר, בעדינות. ולבחון אם כבל הטעינה צריך ללכת לפח. כדאי להחליף כבל טעינה כל כמה זמן בשביל לשמור על שקע הטעינה במכשיר הסלולרי. במידה ואתם מגיעים למקומות עם אבק בתדירות גבוהה, עדיף לרכוש כיסוי (פקק) לשקע הטעינה של המכשיר שלכם.

5. תמחקו תמונות

מכשיר עמוס בתמונות נהיה איטי, קשה לו למצוא ולעבד קבצים כשיש המון קבצים בתוך הזיכרון שלו, לא משנה כמה המכשיר החכם שלכם חזק מבחינת חומרה, עדיף לשמור על כמות מינימלית של קבצים ושל תמונות על גבי המכשיר. נסו לגבול במחשב או בענן את התמונות והסרטונים החשובים לכם והשאירו את המינימום על המכשיר עצמו.

6. תמחקו אפליקציות

אם אתם מפסיקים להשתמש באפליקציה, עדיף למחוק אותה מיידית. אם אתם לא נוטים לעשות זאת, עדיף לעשות כל כמה זמן סריקות של אפליקציות שאתם לא משתמשים בהן ולמחוק אותן, כמו תמונות, אפליקציות מרובות מכבידות על הזיכרון והמערכת. המכשיר שלכם יעבוד מהר יותר עם פחות אפליקציות מותקנות.

7. הטעינו רק כשצריך

טעינות מרובות גומרות את הסוללה במכשיר הסלולרי, למרות שאין נזק גדול מידי בין אם הטענתם מ20 אחוז או מ90 אחוז, אבל כדאי להטעין את הסלולר כשהוא מגיע לפחות מ20 אחוז ולחכות עד שיגיע ל100, לאחר מכן לנתק מהמטען ולא להשתמש בו כשהוא בטעינה. אם תעשו זאת, תשמרו על חיי הסוללה שלכם לאורך זמן.

דילוג לתוכן