כך תימנעו מטעויות בקניית סלולרי מחו”ל בפסח

קונים מכשיר סלולרי מחו"ל בחופשה, הנה כמה טיפים

צוות Unlocker מאחלים לכם חג פסח שמח! לא מעט ישראלים טסים בחופשות, לרבות פסח, לחו”ל, בין קניות הדיוטי פרי לעיתים מגיע גם מכשיר סלולרי חדש במחיר משתלם, אבל הוא נעול לאירופה, או לארה”ב או למדינה אחרת, ויש לנו כמה טיפים שימנעו טעויות ועלויות נוספות בתהליך הכשרת המכשיר לשימוש ברשתות בישראל.

אל תנסו לנחש קודי פתיחה

כשאתם רוכשים מכשיר סלולרי מחו”ל, מכניסים אליו כרטיס סים ישראלי ומגלים שהוא מבקש מכם קוד כלשהו, בדר”כ רשום Network Lock, או Network Unlock Pin, בצירוף מילים Enter וכו’, בקיצור המכשיר נעול ומבקש קוד פתיחת רשת. במכשירים מסויימים אם מנחשים את קוד הפתיחה, המכשיר ננעל עוד יותר ומבקש קוד PUK, לרוב האינסטינקט הראשוני הוא לפנות לחברות הסלולר (עוד בהמשך לגבי זה) ובחברות הסלולר מכירים את קוד הPUK כקוד פתיחה לכרטיס הסים והם בעצם נותנים קודי פתיחה שלא מתאימים והמכשיר לא נפתח.

המכשיר מבקש קוד PUK

כשהמכשיר סלולרי שרכשתם מחו”ל מבקש קוד פתיחה PUK, זה אומר שמישהו הכניס קודי פתיחה לא נכונים למכשיר עד למצב שבו הוא ננעל לנעילתו השניה, וכרגע בשביל לפתוח אותו אתם צריכים קוד נוסף. בדר”כ במכשירי סמסונג הנעולים לאירופה או ארה”ב שמבקשים קוד פתיחה, אנחנו בUnlocker נוכל לספק את שני הקודים, אבל נסו להמנע כמה שניתן מלהכניס קודי פתיחה לא נכונים כי גם יכול להיווצר מצב שהמכשיר ננעל למצב שלא ניתן לפתוח אותו.

רכשתי מכשיר Sim Unlocker, למה הוא לא מזהה את הסים הישראלי שלי?

רוב מכשירי הסלולר שנמכרים בחו”ל, הינם נעולים למעשה. גם אם כתוב על מודעה בeBay שהמכשיר פתוח, Sim free, Unlocked וכו’, לא אומר שתוכלו להשתמש בו בישראל. לרוב הנעילות הן לרשת מסויימת, למשל רשתות ארה”ב כל כך גדולות שבאפשרותן לקבל דגם ייחודי לחברה מיצרניות הסלולר, אז דגם של גלקסי של רשת T-Mobile ארה”ב, הינו בעל נעילה לרשת זו, ורשתות אחרות מוכרות את מכשיריהן עם נעילה משל עצמן. כל נעילה מסובכת פחות או מסובכת יותר, ולכל נעילה יש את הזמן ואת המחיר שלה. אבל אל תהיו אופטימיים שהמכשיר שתקבלו יהיה פתוח לכל הרשתות, תכננו מראש כמה קשה יהיה ניתן לפתוח אותו אם הוא יגיע נעול.

אנדרואיד או אייפון

לרוב השאלה הזאת מקבלת תשובה מהירה לכאן או לכאן, אבל אם אתם מתלבטים מכיוון שהמכשיר נקנה בחו”ל, אז ההמלצה שלנו היא חד משמעית מכשיר אנדרואיד, בעדיפות למכשירי סמסונג. אייפונים יותר מסובכים לפתיחה ולפעמים לא ניתן בכלל. האופציה הטובה ביותר היא לקנות מכשיר אנדרואיד מאירופה. או אחד מדגמי הF (כמו שנמכרים בישראל) בכל ארץ אחרת. לרוב תהיה פתיחה זמינה למכשירים אלו.

סיכום

גם אם לא הספקתם לעשות שיעורי בית, וקניתם מכשיר מחו”ל ועשיתם כמה טעויות בתהליך הפתיחה, זה לא נורא, כמעט תמיד נוכל לעזור לכם לבסוף לפתוח את מכשיר הסלולר לשימוש בכל הרשתות בישראל. אם המכשיר מבקש קוד, אל תנחשו, צרו קשר איתנו עם פרטי המכשיר ואנחנו נדאג לכל השאר.

טיסה נעימה 😉

דילוג לתוכן