רוצים לקנות סלולרי מאיביי? לא לפני שתקראו על סוגי הנעילות

BAD ESN

“המספר הסידורי של הציוד” או Equipment Serial Number; למכשיר הסלולרי יש כמה מספרים סידוריים, המספר הבינלאומי של כל מכשיר הוא ה-IMEI של המכשיר, אבל יש גם מספר סידורי סריאלי – Serial Number ואחרים. ברגע שמספר סידורי של המכשיר נכלל ברשימה שחורה כלשהי ברשתות הסלולריות, המכשיר מקוטלג כ-BAD ESN, כלומר המספר הסידורי “לא טוב”. מכשירים כאלו בדר”כ לא ניתנים לשימוש בארה”ב או בארץ המוצא שלהם – אבל לרוב ניתן לפתוח את המכשירים לשימוש בישראל במידה והם תומכים בתדרים של ישראל ולא קיימת בהם נעילת חשבון גוגל או אייקלאוד.

Blacklisted

המכשיר נמצא ברשימה שחורה – בלאק-ליסטד – בארה”ב למשל הרשימה השחורה של מכשירים שלא שילמו עליהם עד הסוף או כאלו שדווחו כ-נאבדו, בדר”כ נמצאים ברשימה שלא מאפשרת להשתמש בהם ברשתות מסויימות – הרשימה השחורה יכולה להיות של רשת אחת בלבד או של כלל הרשתות של אותה ארץ מוצא של המכשיר הסלולרי.  מכשירים שהם Blacklisted לעיתים ניתנים לפתיחה לשימוש לרשתות בישראל במידה והם תומכים בתדרים של ישראל ואין להם נעילה של חשבון משתמש כזה או אחר.

SIM-FREE \ SIMFREE

מכשיר פתוח לכל הרשתות מהחברה, כלומר מכשיר שנמכר בחנות ללא נעילת רשת או נקנה יד שניה פתוח לכל הרשתות ללא ידע מוקדם על נעילות המכשיר. במידה ואתם קונים מכשיר שהוא נמכר בתור סים-פרי – הוא צריך להיות פתוח לכל הרשתות בישראל. לצערנו לא כל המכשירים שנמכרים באיביי בתור SIMFREE הם באמת פתוחים לכל הרשתות והרבה פעמים לאחר רכישה כזאת מגיעים אלינו לאנלוקר. שימו לב שהמוכר של המכשיר באיביי אמין.

UNLOCKED

מכשיר סלולרי שהם נעול לרשת כלשהי בעבר, ונפתח לכל הרשתות. כעת ניתן להשתמש בו כמו מכשיר SIM-FREE בכל רשת בעולם במידה והוא תומך בתדרים של אותה ארץ. מכשירים שנמכרים בתור אנלוקד בדר”כ יהיו פתוחים לכל הרשתות גם אם היו נעולים לרשת כלשהי בעבר במידה ואין על המכשיר נעילה של המשתמש הקודם כמו חשבון גוגל או אייקלאוד.

דילוג לתוכן